Menu Close

Greičiau, aukščiau, tvirčiau – visi kartu

Lopšelis-darželis, įsiliedamas į Europos sporto dienas, nuo pat rudens pradžios gyveno sportiniu ritmu. Priešmokyklinių grupių mokiniai dalyvavo masiniame bėgime, kurį organizavo Vilkaviškio sporto mokykla, o visa įstaigos bendruomenė – olimpinės mylios bėgime ,,Aušros“ gimnazijos stadione. Vyresnieji ugdytiniai dalyvavo Vilkaviškio vaikų lopšelio- darželio ,,Eglutė“ organizuotame ,,BeActive“ renginyje sporto ir pramogų centre. Judumo savaičių metu vaikai daug laiko praleido žaisdami įvairius sportinius žaidimus lopšelio-darželio sporto aikštelėse bei kitose lauko ar vidaus erdvėse.

Sportinių renginių ciklą ugdymo įstaigoje užbaigė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) dalinai finansuojamas „Olimpinės kartos“ projekto sporto renginys ,,Greičiau, aukščiau, tvirčiau – visi kartu“. Į žaidynes, vykusias Vilkaviškio sporto ir pramogų centre buvo sukviesta visa įstaigos bendruomenė: vaikai, tėvai, kiti šeimos nariai. Renginio tikslas skatinti vaikų ir tėvų fizinį aktyvumą, teigiamą įstaigos bendruomenės požiūrį į fizinio aktyvumo raštingumą, olimpinių vertybių puoselėjimą.

Sporto šventė prasidėjo iškilminga eisena, vėliavų įnešimu ir pakėlimu, Lietuvos himno giedojimu. Susirinkusius sportininkus pasveikino įstaigos direktorė Violeta Šaukščiuvienė, sporto ir pramogų centro direktorius Martynas Kasperaitis. Renginio vedančiosios mokytojos Irma Norkevičienė ir Agnė Vosylienė pakvietė olimpinio šūkio skanduotei, palydint jį judesiais. Sportininkus džiugiai nuteikė, įkvėpė judesiui Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro mergaičių grupės ,,Karoliukas“ sportinis šokis (mokytoja Edvina Subačiūtė-Baltrušaitienė) ir Ąžuolo mankšta (mokytoja Agnė Vosylienė). Vedančiosios dalyviams palinkėjo negailėti pastangų įveikiant kliūtis, sportuoti sąžiningai, nuoširdžiai ir kilniai, patirti daug džiaugsmo, teigiamų emocijų. Estafetėse ,,Vikruolis“, ,,Sukeisk kepurėles“, ,,Vairuotojas“, ,,Maišelio kelionė“, ,,Perdėk kamuoliukus“, ,,Dviese valtyje“ dalyviai lavinosi motorikos įgūdžius, ugdėsi fizines ypatybes bei gebėjimus, pasitikėjimą savimi, sąmoningą elgseną. Patyrė kaip svarbu sporte draugiškumas, pagarba varžovams, garbingos pergalės siekimas. Šios vertybės svarbios ne tik sporte, bet ir gyvenime.

Po varžybų Vilkaviškio visuomenės sveikatos biuro specialistė Loreta Vilimaitienė pakvietė sportininkus atlikti atsipalaidavimo ir kvėpavimo pratimų mankštelę. Užbaigimo ceremonijos metu vedančiosios Irma ir Agnė pagyrė dalyvius už stengimąsi nuoširdžiai kovoti už save ir komandą, už kilnų elgesį. Kiekvienas sporto šventės dalyvis buvo apdovanotas atminimo medaliu, kuriais vaikai labai džiaugėsi, o komandos paskatintos padėkos raštais. Apdovanojimus įteikė lopšelio-darželio direktorė, sporto ir pramogų centro direktorius.

Džiaugiamės, kad sportuoti nusiteikusių buvo gausus būrys: 94 vaikai, 80 tėvų, šeimos narių. Tėvų sportavimas kartu suteikė vaikams daug džiaugsmo, motyvavo dar labiau stengtis. Tėveliai taip pat turėjo galimybę savo aktyviu pavyzdžiu drąsinti ir uždegti mažuosius sportininkus. Juk fizinis vaiko aktyvumas tiesiogiai priklauso nuo tėvų sąsajos su sportu, jų pačių fiziniu aktyvumu. Tikimės, kad ši graži mūsų sportinė iniciatyva paskatins tėvus naujiems iššūkiams ir idėjoms, partneriavimui.

Vaikų mintys po renginio:

 „Man labai patiko, kad buvo ir mano tėtis, ir mama, kad tėtis pabuvo pas brolį ir su manim sportavo“ (Domantas, ,,Smalsiukų gr.).

„Labai patiko, kad gavau medalį“ (Dojus, ,,Smalsiukų gr.).

„Smagu, kad buvom tokioj didelėj salėj, kaip dideli sportuotojai“ (Danielė, ,,Smalsiukų gr.).

,,Svarbu ne laimėti, o dalyvauti, nugali draugystė“ (Deimilė, ,,Spalviukų“ gr.).

,,Norint tapti sportininku, reikia daug sportuoti, daug mankštintis“ (Elzė, ,,Spalviukų“ gr.).

,,Sportas padeda išlikti sveikiems” (Augustas 5 m., Spindulėlių” gr.).

,,Sportuoju, nes mano kojos greitos” (Lukas 5 m., Spindulėlių” gr.)

,,Labiausiai patiko renginyje Olimpinis vilkas, nes jis galvojo, kad vilkai nesportuoja. (Justas 5 m., Spindulėlių”gr.).

,,Patiko rungtis su riedučiais: lėkiau greitai, nes mane stūmė tėtis”. (Ema 4m., .,Spindulėlių” gr.).

„Parodžiau tėtei savo pirmą medalį“ (Milda, 4m. ,,Kiškučių“ gr.)

 

Projekto ,,Olimpinė karta” koordinatorė įstaigoje

ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Angelė Nausėdienė

 

 

 

Skip to content