Menu Close

„Kregždžiukų“ grupės ugdytinė, Danielė Andriuškevičiūtė, konkurso „Tramtatulis 2023“ laureatė

Jau dešimtą kartą Lietuvos nacionalinis kultūros centras organizuoja Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkursą „Tramtatulis 2023“. Šiais metais konkursas skiriamas Vilniaus – Lietuvos valstybės sostinės – 700 metų sukakčiai paminėti. Konkurso pagrindinis tikslas – skatinti jaunąją kartą domėtis savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, ugdyti jaunuosius folkloro atlikėjus (dainininkus, muzikantus, pasakotojus).

Priešmokyklinės „Kregždžiukų“ grupės ugdytinė, Danielė Andriuškevičiūtė, (ją paruošė Lina Bakaitienė, priešmokyklinio ugdymo mokytoja), sėkmingai įveikė konkurso etapus (vietinį, regioninį ir nacionalinį) ir vertinimo komisijos išrinkta šio konkurso laureate – šauniausia pasakotoja.

Vietiniuose konkurso ratuose dalyvavo per 700 vaikų ir moksleivių, regioniniuose, Vilniaus, Kauno miestų ir užsienio lietuvių bendruomenių – 465, į nacionalinį ratą atrinkti 236 atlikėjai iš skirtingų šalies regionų, Vilniaus, Kauno miestų bei užsienio bendruomenių.

Balandžio pabaigoje Kauno arkivyskupijos konferencijų salėje nacionaliniame rate dėl geriausiųjų vardų varžėsi: 45 pasakotojai, 90 dainininkų, 85 muzikantai. Jauniausiam dalyviui – treji, vyriausiam – 18 metų. Šiemet vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2023“ nugalėtojais paskelbti: 44 diplomantai ir 38 laureatai (pavieniai ir grupės).

Džiugu, kad Danielė buvo pakviesta į Lietuvos nacionalinio kultūros centro garso įrašų studiją įrašyti savo pasaką „Apie ožką melagę“ į laureatų kompaktinę plokštelę.

Konkurso laureatų koncertas bei laureatų ir diplomantų apdovanojimo iškilmės įvyks birželio 11 d. Vilniaus rotušėje.

 

Lina Bakaitienė

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

Nuotraukos Aidos Šiupšinskaitės

Skip to content