Menu Close

Mokymosi patirtys „Erasmus+“ projekte

„Erasmus+“ projekto „Prevencija yra geriau nei gydymas“ partneriai tarpkultūrinėje aplinkoje domėjosi žymiausio Antikos gydytojo Hipokrato mąstymu, požiūriu į sveiką gyvenseną. Mokiniai tyrinėjo meno kūrinius, vaistinius augalus, emocijas, meniškai reiškė Hipokrato aforizmus, išbandė „jaunųjų žurnalistų“ vaidmenį, turtino savo žinias ir formavosi įprotį gyventi sveikai. Dinamiška ir aktyvi veikla, motyvuoti mokytojai, mokiniai, jų tėvai ir seneliai kiekvienam iš mūsų suteikė neišdildomų įspūdžių ir vertingos patirties.

Mokiniai per projektą suvokė, kad:

  • sveikos gyvensenos nuostatas galima įgyti siejant sveikatai naudingas veiklas su menais, analizuodami meninius darbus, susijusius su Hipokratu ir jo filosofija. Atrastas patirtis, jausenas išreiškė kurdami „Paveikslą-istoriją“. Mokinių kūrybą mokytojai pristatė projekto partneriams fiziniame mobilume Ispanijoje;
  • nedera paniekinti to, ką gamta siūlo žmogui, juk kiekvienas augalėlis pulsuoja gyvybe – tai pajuto tyrinėdami vaistinius augalus įstaigoje įkurtoje „Vaistažolių laboratorijoje“, veikdami „Gamtos parduotuvėje“ ir dalyvaudami edukacinėse išvykose, kurias pasiūlė ugdytinių tėvai, projekto partneriai. Mokytojai, viešėdami vaistinių augalų ūkyje Larisos priemiestyje, Graikijoje, diskutavo apie žmogaus ryšio su gamta stiprinimą;
  • gerą emocinę būseną lemia muzikos ir gamtos dermė, senoviniai ir šiuolaikiniai žaidimai, sportas – mokiniai, pasitelkdami savo kūrybinį potencialą, stiprino emocinę sveikatą per projektą įrengtose erdvėse „Čia susitinka muzika ir gamta“, „Labirintas“. Vaikų kuriamos improvizacijos, naudojant sniegą, ledą, maloniai stebino projekto partnerius. Virtualiame mobilume, kurį organizavo mūsų įstaiga, ir jo metu surengtose „Olimpinėse žaidynėse“ mokiniai išbandė įvairias sporto šakas, mokėsi garbingai rungtyniauti. Per mobilumą Italijoje mokiniai, mokytojai stiprino emocinę savijautą, paskatinti mokinių senelių žaisti jų vaikystėje žaistus žaidimus;
  • „Tegul maistas būna tavo vaistas, o vaistas būna tavo maistas“ (Hipokratas) – veikdami kartu su bendraamžiais iš kitų šalių mokiniai kūrė elektroninę knygą „Viduržemio jūros dietos nauda žmogaus organizmui“, vaistingųjų augalų abėcėlę, žodyną. Mokiniai kalbino savo senelius, tėvus, mokytojus apie jų valgymo ypatumus. Mokytojai Jūrmalos vaikų lopšelio-darželio lauko teritorijoje pasodino vaistinius augalus.

Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ mokytojų komandos ir projekto partnerių iš Graikijos, Ispanijos, Italijos, Latvijos paskutinis susitikimas vyko fiziniame mobilume Larisos mieste, Graikijoje, kuriame keletą paskutinių savo gyvenimo dešimtmečių dirbo ir savo pacientais rūpinosi Hipokratas. Projekto partneriai džiaugėsi galimybe lankytis Hipokrato muziejuje, sužinoti daugiau apie Hipokratą, epochą, kurioje jis gyveno, dirbo.

Visi projekto partneriai patyrė, kad dalyvavimas „Erasmus+“ programoje stiprina motyvaciją mokytis, pažinti kultūras, atrasti ir įgyvendinti bendrus dominančius siekius, tuo pat metu gerbiant skirtybes.

 

Edita Setkauskienė

ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Skip to content