Menu Close

Pažinimo ir sveikatingumo projektas „Sportuojantys vaikai“

Judėjimas – sveiko vaiko gyvybinis poreikis. Ikimokyklinio amžiaus vaikams svarbu išbandyti kuo daugiau sportinių veiklų, kad susiformuotų kuo daugiau įgūdžių ir vaikai galėtų pasirinkti tai, kas jiems labiausiai tinka ir patinka. Todėl ir buvo nuspręsta Vilkaviškio vaikų lopšelyje darželyje „Buratinas“ organizuoti projektą „Sportuojantys vaikaiׅ“, kurio etapus įgyvendino „Kiškučių“ ir „Spindulėlių“ grupių ugdytiniai kartu su socialiniais partneriais bei ikimokyklinių grupių tėvais.

Organizavome  praktinį užsiėmimą „Per kvėpavimą ir garsus į atsipalaidavimą“. Šį užsiėmimą vedė Aisčio mama Eglė Kazakevičienė, dirbanti Vilkaviškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure. Pirmoje praktinio užsiėmimo dalyje ugdytiniai mokėsi įvairių kvėpavimo pratimų, kuriuos galės lengvai pritaikyti įvairiose situacijose. Antroje praktinio užsiėmimo dalyje ugdytiniai mokėsi garsų pagalba atsipalaiduoti, nurimti. Užsiėmimo metu visi dalyviai galėjo išbandyti garso terapijoje naudojamus instrumentus: vandenyno būgną, Koshi vėjo varpelį, mėnulio būgną, lietaus lazdą, kalimbą, tingšas, Kenari šeikerį, skambantį Tibeto dubenį.

Ne tik gilinome žinias, bet ir patys gaminome sveikuolišką desertą iš mėgstamų vaisių. Su ugdytiniais kalbėjomės apie produktus, kurie padeda augti sveikais ir žvaliais, prisiminėme aisiuose esančių vitaminų naudą žmogaus organizmui.

Vilkaviškio sporto ir pramogų centro direktorius Martynas Kasperaitis ugdytinius supažindino su įvairiomis sporto šakomis. Vaikai linksmai ir energingai žaidė krepšinį, futbolą, išbandė vikrumą ir pastabumą teniso treniruotėje.

Balandžio 18 dieną „Kiškučių“ grupės ugdytinių komanda dalyvavo Jurbarko lopšelyje darželyje „Nykštukas“ vykusiame šalies ikimokyklinio amžiaus vaikų sporto renginyje „Nykštuko žaidynės 2024“, skirtame vaikų fizinio ugdymo bei fizinio raštingumo, sveikos gyvensenos, bendruomeniškumo propagavimui. Mažieji sportininkai kartu su bendraamžiais savo jėgas išbandė 10-yje estafečių. Laimėjus draugystei visi buvo apdovanoti taurėmis ir medaliais.

Projektą užbaigėme kartu su visa darželio bendruomene įsitraukdami į „Lietuvos mažųjų žaidynių festivalį 2024“, kuris vyko Vilkaviškio sporto ir pramogų centre.

Projekto metu propagavome vaikams ir visuomenei sveiką gyvenseną kaip sveiko gyvenimo būdą, formavome teigiamą požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, populiarinome vaikų sportavimą, garbingos kovos ir kilnaus elgesio principus.

 

                                                 Ikimokyklinio ugdymo mokytojos:

Jurgita Šerpenskienė, Agnė Vosylienė.

 

Skip to content