Menu Close

Sausio 13-oji – Lietuvos laisvės gynėjų diena

Laisvės gynėjų diena mūsų istorijoje yra svarbi, kaip apgintos laisvės bei nepriklausomybės simbolis. Minint šią svarbią dieną įstaigos bendruomenė buvo kviečiama gaminti popierines neužmirštuoles ir jomis papuošti muzikos lauko erdvę, taip prisijungiant prie „Neužmirštuolių“ iniciatyvos, vykdomos visoje Lietuvoje.

Tai jau tradicija tapusi akcija, kurios pagrindinė misija yra prisiminti ir pagerbti tuos, kurie savo drąsa, ryžtu, tikėjimu ir meile Lietuvai apgynė tai, kas kiekvienam iš mūsų yra svarbiausia – laisvė. Neužmirštuolės žiedelis tarsi simbolis, kad mes neužmiršome savo tautos didvyrių, kurių auka išsaugojo mūsų laisvę. Kasmet prisegdami jį prie krūtinės, ne tik pagerbiame laisvės kovotojus, bet ir perduodame istorinį pasakojimą ateities kartoms. Todėl manome, kad yra labai svarbu puoselėti šią tradiciją, kad kuo daugiau žmonių suprastų Sausio 13-osios prasmę tautos istorijoje.

Taip pat sausio 13-ąją 8 val. ryte dešimčiai minučių languose uždegamos vienybės, pergalės ir atminties žvakutės. Mokytojos kartu su ugdytiniais paminėjo šią svarbią dieną ir kitomis veiklomis – dėliojo Lietuvos vėliavą iš įvairių kaladėlių, kamštelių, pynė trispalves apyrankes, statė televizijos bokštą iš šiaudelių.

Džiaugiamės, prisidėję prie šios iniciatyvos ir dėkojame visai darželio bendruomenei, padėjusiai „užauginti“ Neužmirštuolių pievą Vilkaviškio lopšelio-darželio „Buratinas“ muzikos lauko erdvėje.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos Aistė Mažeikienė ir Sigita Plečkaitienė

Skip to content