Menu Close

„Debesiukai“ – mokslininkai, atradėjai

Mokslas – dalykas rimtas. Tai gali patvirtinti ,,Debesiukų“ grupės mokiniai, apsilankę Vilkaviškio ,,Aušros“ gimnazijos biochemijos laboratorijoje  ir tapę jaunaisiais  mokslininkais. Biologijos mokytojos  Daiva Paškauskienė ir  Kristina Lietuvninkienė patraukliai ir žaismingai supažindino ugdytinius su mokslo pasauliu.

Edukacija prasidėjo sveikatos pasitikrinimu. Kiekvienas dalyvis, naudodamasis pulsoksimetru, išsiaiškino savo širdies darbą ir deguonies kiekį kraujyje. Sužinojo, koks yra svarbus mums nematomas mikropasaulis, kurį galime stebėti tik specialiųjų prietaisų pagalba. Mokiniai mokėsi naudotis mikroskopu, tyrė, kas gyvena akvariumo vandenyje, stebėjo plika akimi nematomus dumblius, kirmėlytes, pirmuonis, vėžiagyvius. Grožėjosi vaizdais, gautais mikroskopuojant gėlių lapų apatines puses, mikrogrybą, užaugintą nuo lango varčios. Matė, kaip beržo lapo gyslelėmis teka vanduo. Aiškinosi, kuo yra panašūs ir skiriasi katės, šuns, žmogaus plaukai, skaičiavo bakterijų kolonijas.

Vaikai turėjo puikią galimybę vizualiai susipažinti su  mikroskopinės gyvybės įvairove, pažinti mažą dalelytę biologijos mokslo, kuris jų laukia ateityje. Visos veiklos metu  ugdytiniai  ne tik buvo smalsūs, dėmesingi,  kūrybiški, bet, savarankiškai atlikdami neįprastus eksperimentus, sužinojo biologijos paslapčių, atrado įdomų ir paslaptingą nematomą pasaulį. Įsitikino, koks sudėtingas mokslininko darbas, kiek reikia tikslumo, žinių  ir kantrybės. Patyrė naujų potyrių, išgyveno atradimo džiaugsmą.

Ačiū šaunioms biologijos mokytojoms Daivai ir Kristinai.

Rita Bartuškienė

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė

 

Skip to content