Menu Close

Projektas „STEAM iššūkis. Surask paparčio žiedą smėlio dėžeje“

Joninės, dar žinomos kaip Rasos šventė, yra viena svarbiausių ir seniausių lietuvių kalendorinių švenčių, švenčiama birželio 24 d. Tai ilgiausios dienos ir trumpiausios nakties šventė, susijusi su vasaros saulėgrįža.

Paparčio žiedo ieškojimas smėlio dėžėje simbolizuoja pastangas rasti tai, kas yra ypatinga, stebuklinga ar labai reta netikėtoje ir paprastoje vietoje. Lietuvių tautosakoje paparčio žiedas yra mitinė gėlė, kuri, pasak legendų, pražysta tik vieną kartą per metus, per Jonines (Rasos šventę) ir atneša laimę tam, kas ją suranda, tad ir mūsų darželio vaikai leidosi ieškoti paparčio žiedo. Birželio 17 – 21 dienomis darželyje vyko projektas „STEAM iššūkis. Surask paparčio žiedą smėlio dėžėje“, kurį organizavo „Varliukų-Abėciukų“ grupė. Visą savaitę ugdytiniai kartu su savo mokytojomis dalyvavo veiklose integruodami Kneip‘o metodus bei STEAM veiklas smėlyje, lavino vaizduotę, smulkiąją motoriką.

Birželio 20 d. darželyje vyko šventinis rytmetys „Paparčio žiedo beieškant“. Visa darželio bendruomenė buvo supažindinta su Joninių tradicijomis bei papročiais. Šventės metu visi ėjome per Saulės sugrįžimą simbolizuojančius vartus, prausėmės ryto rasa, turinčia stebuklingų  galių, šokome lietuvių liaudies šokius, vaišinomės žolelių arbata. Šventės pabaigoje vaikučių laukė smagi veikla – orientacinis žaidimas, kurio metu ieškojo paparčio žiedo.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos

Vaida Gustaitytė ir Gabija Vaitiekauskaitė

 

Skip to content